Kniha návštěv

Datum: 12.05.2013

Vložil: Rich

Titulek: Photos

You have very good photos of the native Flora. I must go and take more myself.

Datum: 19.10.2012

Vložil: Josef Švestka

Titulek: Střelické kříže

Spoustu zajímavostí o okolí Střelic a údolí Bobravy lze nalézt na starých webových stránkách Střelic: https://old.streliceubrna.cz/ . Je nutno se proklikat Obec - památky - kříže a pomíky. Historie jednoho kříže uvedeného na Vašich stránkách je pod číslem 20.

Flora a fauna je systematicky uvedena na stránkách: https://bobrava.ic.cz/index.html

Co se týče cesty údolím ... buďme rádi, že je taková jaká je a že si můžeme užívat relativního tich a klidu, i když čtyřkolky už řádí i tam. Nemusí být všechno zalito asfaltem a zabetonované ... Ať údolí zůstane oázou klidu v blízkosti Brna..

Datum: 23.10.2012

Vložil: admin

Titulek: Re: Střelické kříže

Děkuji za odkaz na střelické kříže - moc pěkné dílo na webu s vysokou dokumentační hodnotou. Info o dvou křížích, které mám na stránce " solitery" doplním, samozřejmě s uvedením pramene.
Cesta údolím by mohla zůstat taková, jaké je, avšak měla by ( podle mého názoru) vést ve své původní trase, nikoliv přes louky, cizí pozemky a dna rybníka. Občas by se také někdo ( správce ) mohl postarat o její průchodnost a nenechat ji zarůst křovinami.
Souhlasím s Vámi, že není třeba cesty asfaltovat a betonovat, ani po tom netouží nikdo, kdo má toto ůdolí opravdu rád. Trocha péče však parku určitě neuškodí. P.S.Pokud mi napíšete na mail, můžeme některé věci probrat podrobněji. Velmi děkuji za Váš pohled a názor.

Datum: 06.11.2012

Vložil: milan

Titulek: Re: Střelické kříže

Pepo zhlédnutí všech stránek musím říct že je to nádhera a musíme si toho moc vážit a hlavně ochránit.ahoj M

Datum: 22.06.2012

Vložil: Martin

Titulek: Díky autorovi

Je to krásný kus přírody a kousek od Brna. Dnes jsem se tam toulal se psem od 9 ráno asi do půl 1. Pořád je na co koukat, jsou tam dobré cesty i mimo vyznačené trasy. Jen je potřeba se vyšplhat do kopců nad hlavní ( modrou ) cestu. Díky za tuto webovku autorovi.

Datum: 16.04.2012

Vložil: Leoš

Titulek: krása GPS

Je to tak pěkné, že by to chtělo na stránky uvést GPS souřadnice, aby sem trefilo více zapálených jedinců :-)

Datum: 10.02.2012

Vložil: Libor

Titulek: doplnění

Zdravím do mlýna - foto 2012 zima nejsou aktuální fotky, nebo ano? Ta vrba u mostku za mlýnem už je pár let pryč. Ješte bych doplnil, že 5tým mlýnem na Bobravě je mlýn Nový, jenž je nejblíže k Želešicím a je patrně nejzachovalejší z 5tice mlýnů.

Datum: 13.02.2012

Vložil: admin

Titulek: Re: doplnění

Děkuji za dotaz. Fotky z galerie "Údolí Bobravy v zimě" jsou z různých zim a nemají charakter aktuality. Naopak "Bobrava v sevření ledu" je aktuální 2012 a těchto fotek se také týká text ve sloupci pod nimi.
Ohledně Nového mlýna - ten je také uveden v seznamu na navigační stránce, avšak v černé barvě, zatím bez odkazu, protože tuto stránku nemám kompletně zpracovánu. Nový mlýn je nejmladším z bobravských mlýnů a proslavil ho také Petr Bezruč, který se zamiloval do mlynářské dcerky Fanynky a tomuto vztahu věnoval několik básní.
Podobně ještě nemám zpracovány mlýny Tetčický a Želešický.

Datum: 16.04.2012

Vložil: admin

Titulek: Re: Re: doplnění

Odkaz "Nový mlýn" byl zprovozněn, na stránce jsou základní údaje o tomto mlýnu. Viz: hlavní-navigační stránka / Nový mlýn

Datum: 25.01.2012

Vložil: Libor

Titulek: fandím :)

Nádherné stránky, plné zajimavých informací a krásných fotek. Jen tak dál :)

Vyhledávání