Kniha návštěv

Datum: 13.01.2015

Vložil: Tereza

Titulek: Popadane stromy

Dobry den,
hledala jsem na internetu nejake novinky ohledne popadanych stromu po neprijemne ledovce,ktera zdevastovala nemalo stromu v prirodnim parku Bobrava. Jelikoz je to ma oblibena bezecka lokalita od Radostic az po Zelesice jsem z toho smutna. At bezim kudykoliv je to spis prekazkovy beh, ktery mi neprinasi takovy pozitek. A to jsem tam nejela nastesti na kole. Hlavne je to i skrze turisticke trasy.
Chtela jsem se tedy zeptat, zda ohledne toho nemate nejake informace.
diky Prochazkova

Datum: 14.01.2015

Vložil: Lukáš

Titulek: Re: Popadane stromy

Ahoj, taky tudy běhávám, úsek želešice - anenský mlýn je čistý, stejně jako úsek spálený mlýn - radostice. pouze úsek spálený mlýn - anenský mlýn je zatím plný stromů. dá se to oběhnout lesem směrem na střelice, je tam spousta pěšin.

Datum: 18.01.2015

Vložil: Tereza

Titulek: Re: Re: Popadane stromy

zdravim,tak dnes jsem se po dovolene sla probehnout smerem od spalenaku k anenskemu a uz se na tom pracuje-je to skoro hotovy. takze parada. jen nevim jak na tom je cesta kolem koni,ktera vede od opraveneho mostku na strelice.myslim zluta turisticka smer tetcice,ta na tom byla dost spatne.

Datum: 10.04.2015

Vložil: Lukáš

Titulek: Re: Re: Re: Popadane stromy

Ahoj, vcera jsem opet pobihal po okoli, a v lese se stale pracuje, ale jinak klidecek a parada, vetsina popadanych stromu je z cest i cesticek jiz odklizena. bohuzel poadalo hodne stromu a v lete bude mene stinu...

Datum: 30.06.2014

Vložil: Katka

Titulek: Nádhera

Dobrý den, v sobotu jsme prošli údolím a byli nadšeni. ( nejsme milovníci cyklistiky a vše s ní spojené)Výchozí bod- Střelice, chtěli jsme jít do Nebovid, ale....nějak jsme zabloudili a zaplaťpánubohu našli Podskalní mlýn, odkud jsme občerstveni vyrazili zpět do Troubska. Co nám však chybělo, bylo infotabule. Člověk kraje neznalý, opravdu neví, kde se zrovna nachází a kam chce jít dál. Hledali jsme tak marně bažinu, kterou jsme nenašli . :-D Ale vynahradilo nám to srnče, běžící v ústrety, než mu došlo, že fakt nejsme jeho máma, veverka fotomodelka a hlavně nej zážitek s rakem říčním. Fotky jsou dokonalé a určitě se pokusíme je někde publikovat. O této lokalitě jsem se dozvěděla zcela náhodou, v autobuse ( poslouchala jsem cizí rozhovor) :-) Jinak máme spousta nádherných zážitků a hlavně fotografií. O těchto stránkách nám řekl jeden mooooc hodný člověk, kterého jsme potkali cestou na procházce s pejskem ( černý labrador, fenka) Tímto ho moooc zdravím a děkuji. :-)))

Datum: 27.10.2014

Vložil: admin

Titulek: Re: Nádhera

... Kdoví, jestli ten člověk je opravdu hodný - třeba jen klamal tělem. Možná je hodnější právě ta jeho labradorka ... :-) Oba děkují za pozdrav ... :-)

Datum: 22.06.2014

Vložil: Daniela Poláková

Titulek: "Krása"

Dobrý den, úzká cestička v údolí Bobravy byla okouzlující. To, co tam teď budujete moc krásy nepobralo, bohužel. Že se v přírodě občas zamažu - to se stává, že na kole nedávám pozor, to nedává rozum. Že se po lese prohání kokoti na čtyřkolkách, to je na pokutu. Pokud zničím kus krásné přírody, to je k pláči.

Datum: 26.06.2014

Vložil: admin

Titulek: Re: "Krása"

Milá Danielo, dík za návštěvu na Bobravě i za návštěvu tohoto webu. Hned v úvodu musím říci, že v údolí Bobravy nic nebuduji. Tento web má pouze informační charakter. Rozhodně nemohu za to, že celá Evropa propadla boomu cyklostezek a ČR kráčí v jejích stopách. Naopak mám za to, že způsob opravy původních cest údolím, které se vracejí do svých původních tras a opouštějí cizí pozemky, je k přírodě šetrný. Jako zpevňujícího materiálu pro cyklostezku je použito zásadně pouze kameniva, nikoliv asfaltu, jako na tisících kilometrů jiných stezek. Výhoda je v tom, ze tyto cesty dýchají a jsou propustné pro vodu. Navíc v praxi zjišťuji, že cesta, která byla opravena vloni už naprosto zapadla do krajiny, příroda ji rychle zpacifikovala a zahrnula svojí přízní. Jediný nepříjemný jev je ten, že před pár léty zde projelo 10 cyklistů za den, dnes jsou to v některých víkendech stovky. Ale musíme respektovat, že veřejné území je k dispozici všem. Ohledně automobilů a čtyřkolek naprosto souhlasím, ještě bych přidal terénní motocykly ... ale s tím si neví rady ani policie v chráněných oblastech Jeseníků i jinde. Takže sorry, tento soukromý web jen informuje a nemá vazbu na žádnou složku místní správy.

Datum: 06.09.2013

Vložil: Kubát Igor kubatigor@seznam.cz

Titulek: oprava pomníčku

Děkuji , za obnovu nápisu na pomníčku mého strýce, který zde havaroval v roce 1965. Opravu provedl p. Antonín Petrželka z Brna.

Datum: 26.11.2013

Vložil: admin

Titulek: Re: oprava pomníčku

Udělal to rád, když neměl zrovna co jiného na práci .... :-)

Vyhledávání